Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?

Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?

Konut Sigortası İndirimleri Nelerdir?

Konut sigortası ev sahibi olanların gerek hem evlerini gerek evlerinde bulunan mal varlıklarını birçok farklı risk grubuna karşı teminat altına...

Konut sigortası ev sahibi olanların gerek hem evlerini gerek evlerinde bulunan mal varlıklarını birçok farklı risk grubuna karşı teminat altına bir sigorta türüdür.

Konut sigortası fiyatları, sigorta şirketleri tarafından hazırlanan geniş fiyat seçenekleriyle hazırlanmakla beraber bazı özel şartlar yerine getirildiğinde konut sigortası indirimleri de söz konusu olabiliyor.

Konut sigortası indirimleri için hazırlanan iki şart söz konusu. Bu şartlar ve içerikleri ise şöyle:

Hasarsızlık İndirimi

Hasarsızlık indirimi, konut sigortası yaptıran kişilerin sigorta vadesi kapsamında konut ile ilgili herhangi bir zarar ya da hasar bildiriminde bulunmaması halinde uygulanır.

Sigorta yenileme işleminin yapılması durumunda izleyen sigorta dönemi için sigorta şirketleri arasında değişen oranlarda hasarsızlık indirimi uygulanmakla beraber her şirketin uygulamadığını da bilmek önemli.

Alarm İndirimi

Alarm indirimi, sigortalı konut içerisinde çalışır halde bulunan bir alarmın yer alması halinde sigorta şirketleri arasında değişen oranlarda uygulanan bir indirimdir.